INFORMACE K FOTOGRAFOVÁNÍ

Ateliér i exteriér

Fotografie mohou sloužit jako dárek pro blízké nebo pro Vaše vlastní potěšení. V ateliéru i v exteriéru lze fotografovat jak klasické portrétní, tak rodinné či skupinové fotografie. Zhotovím Vám fotografie i ve stylu retro, módní či stylizované i včetně rekvizit. A to vše dle dohody, nápadu či inspirace. Nebojte se přijít i s nějakou vlastní předlohou, nebude to asi úplně stejné, ale budu se snažit Vaši představu realizovat.

Retuš a úprava

Snad nikdy v historii se fotografie neobešla bez úprav a retuše. Již dávno se na fotografiích a negativech nevyužívá retušovacího štětečku, ale moderního počítače s profesionálním programovým vybavením. Ani teď to není tak lehké, vše se upravuje tak jako za starých časů ručně, jen se k tomu užívají jiné nástroje v programech. Výsledek je samozřejmě nesrovnatelně lepší a lze v jistých situacích dosáhnout velmi kvalitních výsledků než u klasické retuše. Můžeme upravit barvy, smazat nebo přidat potřebné obrazové části fotografie apod. Stačí nepatrný posun světla, aby Vaše jindy hebká pleť zhrubla a nepřirozeně se zvýraznily póry na Vašem obličeji. Asi nic jiného by nám nezkazilo radost tak, jako flíčky na obličeji nebo další nesrovnalosti na našich fotografiích a ani vizážistka vše neschová. Konečný výsledek potom mnohdy velmi mile překvapí.

Svatby

Svatební fotografie je nedílnou součástí svatebního obřadu a je i nádhernou vzpomínkou na krásný den novomanželů. Svatební fotograf zachycuje jeden z nejkrásnějších okamžiků Vašeho života, svatební den plný emocí od prvotních příprav až po konečnou oslavu. Proto je mým cílem pracovat spíše tiše z vpovzdálí tak, abych zachytila Vaše spontánní okamžiky, něhu, lásku a štěstí… Tak, jako je každá svatba originál, tak i já se snažím přistupovat ke každému svatebnímu páru individuálně, proto upřednostňuji osobní schůzku, na které společně probereme všechny podrobnosti, představy a požadavky. Fantazii se meze nekladou. Vždy jsem ráda, když mi pomůžete s výběrem netradičního místa, třeba i Vašeho oblíbeného, abychom společnými silami vytvořili fotografie takové, jaké jste si je vysnili a štěstí daného nezapomenutelného okamžiku a bude navždy připomínat Vám i Vašim blízkým.

Chápeme, že svatební den jako takový může být velký stres, proto informujte svatebčany, že focení v parku, nebo zámecké zahradě bude nějaký čas trvat a proto v ideálním případě můžete mít přichystané malé občerstvení a i Vy, snoubenci, si vezměte něco k pití, protože hlavně v létě je potřeba ve stresové situaci více pít. Možná bude stačit jen trošku porozumění a trpělivosti ze strany svatebčanů, anebo volit variantu: nejdříve hostina pro všechny, později fotografování. Pro hosty už to nebude tak nudné.

Newborn (novorozenci)

Novorozeňátka se fotografují nejlépe do 14 dnů od porodu, nedonošená i déle. V této době jsou spavé a můžeme s nimi dobře manipulovat a samozřejmě tomu odpovídá i teplo v ateliéru vezměte si nejlépe dvě klasické plínky a nejlepší je nakrmit miminko až před fotografováním. Miminka fotografujeme i se sourozenci a rodiči, styl a barevnost si domluvíme při fotografování.

Dětská fotografie

Je neuvěřitelné, jak rychle Vaše děti rostou. Proto neváhejte a zachyťte co nejdříve tyto okamžiky pro Vás i Vaše děti.

Nejvíce fotografuji dětičky, protože mají to štěstí, že jsou přirozeně krásné a bezprostřední. Jejich fotografování ale vyžaduje patřičnou zkušenost fotografa, stejně tak i trpělivost a porozumění rodičů, protože výsledná fotografie závisí hlavně na náladě dítěte. Tady platí určitá pravidla, která je dobré dodržovat:

Fotografování časově naplánujte podle toho, aby to hlavně vyhovovalo Vašemu dítěti, často právě v dopoledních hodinách bývají nejvíce v náladě.

Fotografování je pro některé děti náročné a proto nevyspalé dítě je většinou mrzuté a je těžké ho hezky vyfotografovat. Ideální je, když je dítě odpočaté a vyspinkané.

Nezapomeňte vzít dětem i něco k pití, maminka také může během fotografování dítě nakojit či přebalit.

Během fotografování můžeme vystřídat i více oblečení různých stylů a to jak pro dítě, tak i pro sebe, třeba na společnou fotografii. Záleží však na dítěti jak se rádo převléká, u kojenců je to většinou problém a tak stačí jedno náhradní oblečení. Kojenci se nejvíce fotografují bez oblečení nebo jen v bílém body, pěkné jsou také džíny a šatičky. V atelieru mám také spoustu oblečení a doplňků na půjčení.

Oblíbené hračky jsou vítány, hlavně vše, na co dítě reaguje a směje se.

Fotografování trvá 40-60 minut a nebojte se, že se bude dítě bát, podle reakcí si třeba nejprve pohrajeme a potom v zápalu hry začneme fotografovat a bude to vše přirozené.

Může se stát, že se dítko nebude chtít fotografovat, nemá cenu ho nutit, jakmile je pod tlakem, může dojít k tomu, že už ho do žádného ateliéru nedostanete a tak ho raději mírně vmanipulujeme do toho, co potřebujeme.

Nastávající maminky – těhulky

Fotografování nastávajících maminek je také krásné, počínající život vnáší naději a vzpomínky na toto období jsou neopakovatelné.

,,Fotografie je způsob, jak zachytit a uchovat nejkrásnější chvíle života“, proto na fotografování můžete vzít samozřejmě i partnera, děti a k tomu nějaké věci, které se vztahují k Vašemu miminku, například ultrazvuk, botičky nebo dudlík… Na sebe jsou pak nejlepší rifle, i když je třeba nezapnete, a nějakou halenku nebo i pánskou košili, popřípadě pěkné spodní prádlo. Spoustu dalších rekvizit mám i v ateliéru.

Portréty, rodinná fotografie

Nádherný portrét je jednou z nejkrásnějších věcí, které pro sebe můžete udělat. Nebojte se odhalit Váš vnější i vnitřní půvab. Velmi důležité je nebýt zbytečně nervózní, jsem zvyklá fotografovat lidičky, kteří nemají s ateliérovým fotografováním žádné zkušenosti, proto spolu hledáme ty nejkrásnější pohledy a úsměvy, aby byl výsledek co nejlepší. Na fotografování si vezměte více oblečení, ve kterém se cítíte dobře, šperky a nezapomeňte i na obuv (takové lodičky udělají divy). I když mám v atelieru i na půjčení.

Boudoir a akty

Při aktové fotografii nejde o vulgární pojetí typu Playboy, ale o výtvarně působivé a estetické zobrazení buď lehce poodhaleného, nebo nahého těla. Proto je dobré si vzít krásné prádlo i svůdné košilky atd. a na fotografování přijet v co nejvolnějším oblečení, aby nevznikly velké otlaky na kůži, které samozřejmě nechceme.

Produktová fotografie

Produktová fotografie je také individuální a vždy po domluvě.

Reportáž

Pod tímto pojmem se rozumí vše od fotografování školek a škol, maturitních plesů přes křtiny a narozeniny až po společenské akce a jsou individuální podle dané situace a dohody.